Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mała Książka Wielki Człowiek- zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie

Utworzono dnia 01.10.2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Mała Książka- Wielki Czlowiek"

  • Wspólnie z Instytutem Książki serdecznie zapraszamy dzieci z roczników 2014 - 2017 do udziału w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK".
  • Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną.

Zachęcamy i zapraszamy!

  • Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu "Mała książka wielki człowiek"!

            Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują,
że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

             Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania
i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.
A wszystko to za darmo!

             Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka wielki człowiek". Od września 2019r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

             Serdecznie zapraszamy po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy
w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

  • W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
     
  • Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

Zasady udziału dziecka w Projekcie:

a) do udziału w Projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie
co najmniej jednej książki,

b) jednemu uczestnikowi przysługuje jedna Wyprawka, niezależnie od tego, ze zbioru ilu bibliotek korzysta,

c) w Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki,

d) uczestnik Projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie Biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego,

e) po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.
Po otrzymaniu dyplomu czytelnik może zachować Kartę Małego Czytelnika.

Kartę biblioteczną może założyć tylko dorosły opiekun prawny dziecka i jego obecność jest konieczna do otrzymania Wyprawki.

Mala Książka Wielki Człowiek

Utworzono dnia 01.10.2020, 11:10

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 32

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 80

W poprzednim miesiącu: 147

Wszystkich: 10362